Akrylovenechty


Doplnenie nechtov

 

Pri dopĺnaní akrýlových alebo gélovych nechtov dbáme na tieto pravidlá :

 

Starý materiál treba z nechtov odstrániť rovnako aj predchadzajúce zdobenie. Akékoľvej poškodenie, či už praskliny, nalomené nechty je potrebné vymeniť za nové. Ak sa budeme snažiť tieto nedostatky zakryť je pravdepodobné že po pá dňoch sa necht nalomí na tom istom mieste. Po opílovaní a predpríprave nechtov nesmieme zabudnúť na dostatočné odmastnenie. V žiadnom prípade nepoužívame prípravky na zmäkčovanie kožičky pretože by to spôsobilo slabú priľnavosť gélu alebo akrylu. Daľším pravidlom je nekombinovať gél z akrylom, nakoľko tieto dve látky majú odlišnú životnosť. Tiež treba dodržiavať stanovenú dobu tvrdnutia gélu pod UV lampou. Zaužívané je tiež používať prípravky jednej značky a nekombinovať ich. Pokiaľ aplikujeme akryl , treba používať primer na príĽnavosť na náš necht. Pokiaľ dodržíme všetky pravidlá tak nieje dôvod aby sa necht lámal či štiepil. Napriek tomu je najvhodnejšie si dať nechty robiť profesionálom.

  

Starostlivosť - Pri dôkladnom umývaní rúk sa snažte zatlačiť kožičku nechta a naniesť krém aj pod necht. Kožičku nikdy nestrihajte, pretože tvorí akúsi bariéru medzi prstom a nechtami a zabraňuje prieniku baktérii. 

Hydratované nechty sa ľahko skracujú bez toho aby sa lámali. Nechty po hydratovaní je možné vyleštiť leskom. Pokiaľ sa rozhodnete pre lak, uistite sa že nechty sú už suché aby sa lak po pár hodinách neodlúpil. Pokiaľ máte citlivé nechty náchylné na lámanie, treba používať posiľnujúci lak, ktorý možno aplikovať aj pod iný bežný lak. Obsahuje kreatín na posilnenie skloviny nechtu. Pri samotnom lakovaní najskôr pretrepte flaštičku aby sa pigmenty priemiešali s lakom. Lakovať sa začína od stredu nechta ku jeho krajom. Pre čo najvernejšie podanie farby na celom nechte natrite dve až tri vrstvy laku v niekoľko minútových odstupoch.


Zdobenie akrylových nechtov -


V dnešnej dobe je k dispozícii naozaj široká škála metód zdobenia. Najčastejšie používanou je zdobenie akrylovými práškami. Použitie týchto práškov umožnuje veľké množstvo farebných kombinácii od pastelových až po neónové farby. Zásadou je snažiť sa nekombinovať viac ako tri rôzne farby a mať jednu hlavnú.